Tábořiště SOUMARSKÝ MOST


Splouvání Vltavy - od roku 2013 platí nové podmínky pro splouvání horního toku Vltavy. Dle nového návštěvního řádu se musíte pro splouvání Vltavy při výšce hladiny 50 - 61 cm v úseku Soumarský most - most u Pěkné dopředu registrovat a uhradit platbu. Maximální počet registrovaných plavidel denně je nejvýše 60. ZÁJEMCI O SPLOUVÁNÍ JSOU POVINNI SE REGISTROVAT !!

   Tábořiště SOUMARSKÝ MOST se nachází na horním toku Teplé Vltavy v těsné blízkosti Národního parku Šumava. Leží asi 7 km západně od města Volar na trase Volary - Lenora - Strážný. Nabízí táboření ve volné přírodě na břehu Teplé Vltavy s možností četných výletů.

  Kontakt:
   Tábořiště část A
               tel.: 605 832 012
   Tábořiště část B
               tel.: 605 831 917
   Půjčovna lodí
               tel.: 603 935 244

Provozovatel:
   AMK VOLARY
   Mlýnská 284
   384 51 VOLARY

               tel: 388 333 271
               amk_volary@seznam.cz

   Tábořiště SOUMARSKÝ MOST poskytuje možnost klasického táboření bez elektrického proudu a dalších vymožeností moderní civilizace.
   V letní sezóně (tj. od 1. 7. do 31. 8.) je v areálu kempu otevřen bufet. Ubytování je možné ve vlastních stanech, přívěsech nebo v pronajatých chatkách.
   V půjčovně lodí SOUMARSKÝ MOST si můžete pronajmout kanoe a sjet Vltavu do Pěkné nebo až na začátek přehradní nádrže Lipno do Nové Pece. Vltava ze Soumarského mostu protéká Národním parkem Šumava a CHKO Šumava, konkrétně územím takzvaného Vltavského luhu.
   Půjčovna AMK VOLARY vlastní 40 lodí. Cena za půjčení jedné lodi od 550 Kč/den. Kanoe jsou k dispozici přímo v areálu kempu. V ceně jsou započítána pádla, vesty, nepromokavý vak.